Online textová fantasy hra Stíny nad MAU

titulka

Po dlouhých několika měsících se nám, společně s autorem příběhu a  programátorem hry   Jakubem „Pohádkářem“ Benešem, podařilo dostat se do finále první části. Všechny obrázky, ozdoby, ikony a přípravu podkladů pro grafiku jsem obstaral svou rukou a splnil jsem si tím svůj sen, pracovat někdy na nějaké hře. Není to sice hra v které se něco hýbe, ovšem zaručeně vám rozhýbe všechny mozkové závity. Přesně řečeno jde o o textovou adventuru, s prvky time managementu a rpg.

V příběhu hrajete za jednu postavu (Maxe). Všichni za stejnou, protože je zasazená do příběhu. Ten se ale pro každého může odvíjet jinak, podle rozhodnutí, která ve hře učiníte, máte daný počet akčních bodů a pomocí nich ve hře provádíte akce.

Příběh se odehrává v alternativní historii Země, převážně na území Evropy. O moc zde soupeří dva velké státy. Bjornhajm a Dobrovina. Hlavní hrdina hry je soukromý detektiv Max Gutschpind, z města Kamala na území Bjornhajmu.
Současně do děje zasahuje ohrožení ze strany démonů, se kterými před dvaceti lety svedlo lidstvo vítěznou válku. Hrozba nové války jak mezi oběma státy, tak mezi lidmi a démony narůstá.
Max se může stát důležitou postavou při řešení obou konfliktů a mnoha dalšího. Pokud se však dokáže poprat se všemi osobními problémy a překročit vlastní stín.

O událostech bezprostředně předcházejících ději hry si můžete přečíst v knize Kočky nebrat ,kterou si můžete volně stáhnou v pdf z tohoto odkazu
http://mau.osadnici.eu/povidka/kocky-nebrat-final-revision.pdf

Pokud chcete o hře získat více informací tak se můžete stát fanoušky hry na facebooku zde:
https://www.facebook.com/stinynadmau

 

A samotnou hru si můžete zahrát tady: http://mau.osadnici.eu/

Přikládám ukázku několika obrázků lokací doplněných o nějaké ty ikonky a pár snapshotů ze hry.

daaadjlkhgfdh sdfsdetitulka-kopie


Posted in NOVINKY